O vinařství

Vinařství pod Hradem

Rodinné vinařství vzniklo  v roce 2011. Pro svou “Cestu vína” si vybralo nejvýše položenou vinařskou obec na Pálavě – Klentnici.

Vinařství s jedinečným subtropickým podnebím, nezaměnitelným vápencovým podložím a výjimečným výhledem na oba hrady, jezera a okolní krajinu učaruje na první pohled každému, kdo hlavně v letních měsících na Pálavu zavítá.

Vinařství hospodaří na cca 5 hektarech vinic přímo na Pálavě. Hrozny z vlastních vinic i od pěstitelů zrají na těch nejkrásnějších viničních tratích na Moravě vůbec. Velká vína vznikají už na vinici! Proto VINAŘSTVÍ POD HRADEM při pěstování klade důraz na kvalitu a šetrný přístup.

Při zpracování používáme ty nejmodernější technologie. Při zrání se snoubí tradiční výrobní postupy s nejvyšší kvalitou moderních technologií.

Hrozny zrají jak v nerezových tancích, tak v dubových sudech, některá vína v sudech barrique. Ve vinařství můžete vidět zrání sektů v láhvi klasickou metodou.

Roční produkcí cca 50.000 – 60.000 láhví se řadí mezi ta menší vinařství.

Děláte nám radost!!! Ale díky Vašemu zájmu a neutuchající podpoře musíme přiznat, že jste nás dočista vypili. 😊 Není třeba se ovšem bát, žádný suchý duben nehrozí – usilovně pracujeme a stáčíme pro Vás nové šampiony. Věříme, že po 9.4. už si budeme moci opět přiťuknout na zdraví.